ساندویچ پانل سردخانه پارس پانل با در نظر گرفتن میزان تبادل حراتی و محاسبات دقیق توسط کارشناسان با ضخامت‌های مختلف و ورق شیاردار از دو رو ورق پیشرنگ شده گالوانیزه به ضخامت ۵٫۰ بعرض ثابت ۱۰۰ سانتیمتر (مفید ۹۵ و ۹۷ سانتی‌متر) در طول ۲ الی ۱۳ متر تولید می‌گردد، ساندویچ پانل پارس پانل بدلیل نوع اورلپ (نری و مادگی) در آن کم‌ترین تبادل حرارت را دارد و بهترین گزینه در ساخت ساندویچ پانل سردخانه گوناگون در تمام نقاط جغرافیایی ایران است.

ویژگی‌های ساندویچ پانل سردخانه

  • حمل و نصب سریع و آسان
  • مناسب جهت انبار مواد غذایی و بهداشتی با استفاده از ساندویچ پانل
  • قابل شستشوی آسان و سریع ساندویچ پانل
  • ساندویچ پانل عایق در برابر سرما و گرما
  • ساندویچ پانل در برابر شرایط محیطی و در برابر خوردگی‌ها مقاوم می‌باشد

ساندویچ پانل سردخانه

ساندویچ پانل سردخانه ای به دلیل استفاده از عایق پلی اورتان بسیار سبک و در مقایسه با دیوار آجری ۴۰ برابر سبک و در عین حال به دلیل ساختار مولکولی پلی اورتان در برابر بارهای فشاری و ضربه‌ای بسیار مقاوم می‌باشد.

ساندویچ پانل سردخانه ای پارس پانل به دلیل استفاده از ورق پیش رنگ شده با ۲۵ میکرون رنگ پلی استر کوره‌ای از رو و ۷ میکرون از داخل در برابر شرایط محیطی مانند رطوبت، خوردگی و … بسیار مقاوم است.

غیرقابل اشتغال بودن ساندویچ پانل نیز دغدغه اغلب خریداران محترم ساندویچ پانل سردخانه ای پارس پانل می‌باشد. که شرکت اقدام به تولید ساندویچ پانل با فوم غیرقابل اشتغال پلی یورتان نموده است.

یکی دیگر از مسایل مهم و مورد نیاز در برخی پروژه‌ها مانند لوله‌گزاری جهت سیم برق، پروفیل جهت استحکام و مقاومت ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سردخانه ای است که شرکت پارس پانل با داشتن امکانات و دستگاه‌های مدرن قابلیت تولید این محصول را دارد.

از دیگر مزیت‌های ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سردخانه ای سرعت عمل مناسب بسیار بالا جهت نصب می‌باشد طوری که یک اکیپ ۴ نفره توانایی نصب ۳۰۰ الی ۴۰۰ متر مربع در یک روز را دارند.

ساندویچ پانل سردخانه ای‌ برای استفاده در دیوار و سقف سردخانه‌ها مناسب و پرکاربرد می‌باشد. و به دلیل خصوصیات و ویژگی‌های مهمی که دارد در برابر دما و صدا به شدت مقاوم می‌باشد. و یکی از بهترین گزینه‌های انتخابی برای محافظت از محصولات در دماهای پایین می‌باشد. از قدیم مردم برای نگهداری و حفظ مواد غذایی مجبور بودن آنها را در یک دمای پایینی در سردخانه‌هایی که از نی ، چوب و یا پوست حیوانات ساخته شده بودند نگهداری کنند. امروزه این نیاز بشر باعث شده است تکنولوژی در این زمینه پیشرفت چشمگیری را داشته باشد به طوری که باعث به وجود آمدن سردخانه‌های پیشرفته و مدرن و یخچال شده است. ساندویچ پانل سردخانه ای‌  با ضخامت ۸ الی ۱۵ سانتیمتر تولید و به بازار عرضه می‌شود و به خاطر داشتن طراحی خاص در شکل لبه‌ها که به صورت نر و ماده می‌باشند باعث عدم انتقال حرارت در سردخانه‌ها می‌شود. این نوع ساندویچ پانل‌ از ۵ لایه تشکیل شده است دو لایه محافظ و نگهدارنده داخلی و بیرونی و دو لایه از این ۵ لایه به عنوان یک چسب مخصوص برای اتصال لایه‌های داخلی و بیرونی می‌باشد.

ساندویچ پانل دارای یک ساختار بسیار سبک می‌باشد که از چندین لایه تشکیل شده است و از سمت لایه‌‍‌های بیرونی به دو لایه از جنس فلز محدود شده است که بین این دو لایه یک فوم عایق و بازدارنده پلی اورتان قرار دارد که بسیار سبک و نرم می‌باشد. که این فوم برق مصرفی سردخانه را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد و موجب کاهش هزینه مصرف برق می‌شود. این لایه عایق پلی اورتان با فشردگی ۴۰ kg/m بین دو لایه تزریق شده است. و دارای کلاس مقاومت در برابر آتش B1 یا B2 می‌باشد. این محصول با توجه به کاربرد سرد خانه مورد نظر ممکن است از ورق های گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم و فایبر گلاس و یا PVC ساخته شده باشد.

مزایای ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل سردخانه ای‌ یک نوع وسیله‌ برای حفظ دمای سردخانه و محافظت مواد درون سردخانه می‌باشد. این نوع ساندویچ پانل در برابر پوسیدگی و رطوبت بسیار مقاوم بوده و از لحاظ بهداشتی بسیار مناسب و به صرفه می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این نوع ساندویچ پانل این است که دارای طول عمر بسیار بالایی می‌باشد و برای سالیان متمادی قابل استفاده می‌باشد. همچنین به راحتی می‌توان قطعات آنرا نصب و دوباره از هم باز کرد. یکی از نکته‌های قابل توجه این است که این نوع ساندویچ پانل در مکان‌های که فاقد دیوار هستند و دارای شاسی می‌باشند به راحتی قابل نصب می‌باشد و قابل استفاده در انواع فضاهای بسته باز می‌باشد. و در اندازه و طول‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند و در دست مشتریان قرار می‌گیرد. همچنین دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل زلزله ها می‌باشد و عایق در برابر رطوبت سرما، گرما، و صدا می‌باشد. همچنین به دلیل ضخامت کمی که دارد فضای کمی را از محیط اشغال می‌کند که با این کار عملا فضای قابل استفاده بیشتری در دسترس می‌باشد. کف سردخانه‌ها بیشتر به دو صورت ساخته شده است. نوع اول ساندویچ پانل سردخانه ای‌ که دارای یک عایق بازدارنده پلاستوفرم می‌باشد و نوع دیگر ساندویچ پانل سردخانه ای با ضخامت و سایزهای ۱۲،۱۲.۵، ۱۵ سانتیمتر موجود و به بازار عرضه می‌شود.