ساندویچ پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل پلی یورتان یکی از انواع سازه‌های پیش ساخته می‌باشد که نام دیگر آن کمپوزیت می‌باشد. ضمنا یک هسته‌ی میانی دارد که بسیار سخت می‌باشد که به آن فوم عایق پلی یورتان می‌گویند. لازم به ذکر است که این نوع ساندویچ پانل بین دو ورق که از جنس فلز می‌باشد قرار گرفته است که این ورق‌ها در برابر زنگ زدگی مقاوم می‌باشند. همچنین فوم عایق پلی یورتان از دو ماده پلیمری ایزوسیانات و پلی یول ساخته شده است. ضمنا این ترکیب دارای یک خاصیت بسیار مهمی می‌باشد و آن این است که در برابر آتش‌سوزی بسیار مقاوم می‌باشد. فوم پلی یورتان به دوصورت پاششی  و  عایقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در نوع پوششی فوم قادر است که به صورت مستقیم به سطوح بیرونی و درونی بچسبد که فاقد هرگونه شکاف و روزنه‌ می‌باشد، این ویژگی باعث شده است از نشت گرما و سرما به داخل ساختمان جلوگیری شود. نوع دوم که عایق ساندویچی پانل است از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کند و در برابر عامل‌های مخرب بسیار مقاوم بوده و در واقع یک نوع عایق حرارتی و صوتی می‌باشد.

موارد کاربرد ساندویچ پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل پلی یورتان به دلیل داشتن مزایا و ویژگی‌های قابل توجهی که دارد در محیط‌های استرلیزه و ایزوله بسیار پرکاربرد و قابل استفاده می‌باشد. همچنین این پانل دارا ی بیشترین کاربرد در سردخانه‌ها ، کانکس‌ها، سوله‌های صنعتی، سالن‌های ورزشی ، سالن کارخانه‌ها ، دفاترکارگاهی و ویلاهای پیش ساخته می‌باشد.

مزایای ساندویچ پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل پلی یورتان دارای وزن بسیار پایینی بوده و بسیار سبک می‌باشد. یکی از ویژگی‌های قابل توجه این نوع ساندویچ پانل این است که ضد آب بوده و مایعات را به خود جذب نمی‌کند. به دلیل آنکه مصرف انرژی در هنگام تولید آن پایین می‌باشد هزینه نهایی آن بسیار پایین می‌آید. یکی دیگر از مزیت این نوع پانل این است که دارای تنوع زیادی می‌باشد و همین موضوع باعث شده است در بین مصرف کنندگان بسیار مورد پسند واقع شود. همچنین این پانل در برابر ورود هوا ، صدا و گرما عایق می‌باشد و در برابر خوردگی توسط حشرات بسیار مقاوم می‌باشد. همچنین این نوع ساندویچ پانل در برابر آتش بسیار مقاوم بوده و دارای عمر طولانی و بسیار بالایی می‌باشد که از مهمترین ویژگی‌های آن می‌باشد. همچنین ساندویچ پانل پلی یورتان بسیار راحت و به آسانی نصب و راه اندازی می‌شود. و در رده بهترین ساندویچ پانل‌ ها قرار گرفته به دلیل داشتن خواص مکانیکی و حرارتی که دارد. از دیگر مزیت‌های بسیار مهم و فوق‌العاده این ساندویچ پانل این است که دارای قابلیت تغییر خواص عایق می‌باشد. مثلا می‌توان در آن یک پوشش ضدخوردگی ایجاد کرد و به آن یک حالت لاستیکی و ارتجاعی داد و در نهایت می‌توان آنرا به یک فوم سخت به عنوان یک عایق بسیار عالی تبدیل کرد. ساندویچ پانل پلی یورتان  برای تمام شرایط آب و هوایی اعم از معتدل و کوهستانی، شرجی، خشک و کویری بسیار مناسب بوده و دارای مقاومت بسیار بالایی می‌باشد همچنین این نوع ساندویچ پانلی قابل شستشو می‌باشد.

ساندویچ پانل پلی استایرن یکی دیگر از انواع سازه‌های پیش ساخته می‌باشد که نسبت به سایر انواع ساندویچ پانل‌ها از کیفیت پایین‌تری برخوردار می‌باشد و توصیه می‌شود در مکان‌هایی که به مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما نیاز دارند مانند سردخانه‌ها و گرم‌خانه از آن استفاده نشود. همچنین این نوع ساندویچ پانل در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *