آشنایی با ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل سردخانه ای‌ برای استفاده در دیوار و سقف سردخانه ها مناسب و پرکاربرد می‌باشد. و به دلیل خصوصیات و ویژگی‌های مهمی که دارد در برابر دما و صدا به شدت مقاوم می‌باشد. و یکی از بهترین گزینه‌های انتخابی برای محافظت از محصولات سردخانه ای مانند محصولات کشاورزی و غذایی در دماهای پایین می‌باشد. از قدیم مردم برای نگهداری و حفظ مواد غذایی مجبور بودن آنها را در یک دمای پایینی در سردخانه‌هایی که از نی ، چوب و یا پوست حیوانات ساخته شده بودند نگهداری کنند.

امروزه این نیاز بشر باعث شده است تکنولوژی در این زمینه پیشرفت چشمگیری را داشته باشد به طوری که باعث به وجود آمدن سردخانه‌های پیشرفته و مدرن و یخچال شده است. ساندویچ پانل سردخانه ای‌  با ضخامت ۸ الی ۱۵ سانتیمتر تولید و به بازار عرضه می‌شود و به خاطر داشتن طراحی خاص در شکل لبه‌ها که به صورت نر و ماده می‌باشند باعث عدم انتقال حرارت در سردخانه ها می‌شود. این نوع ساندویچ پانل‌ از ۵ لایه تشکیل شده است دو لایه محافظ و نگهدارنده داخلی و بیرونی و دو لایه از این ۵ لایه به عنوان یک چسب مخصوص برای اتصال لایه‌های داخلی و بیرونی می‌باشد.

ساندویچ پنل سردخانه ای‌ دارای یک ساختار بسیار سبک می‌باشد که از چندین لایه تشکیل شده است و از سمت لایه‌‍‌های بیرونی به دو لایه از جنس فلز محدود شده است که بین این دو لایه یک فوم عایق و بازدارنده پلی اوریتان قرار دارد که بسیار سبک و نرم می‌باشد. که این فوم برق مصرفی سردخانه ها را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد و موجب کاهش هزینه مصرف برق می‌شود. این لایه عایق پلی اوریتان با فشردگی ۴۰ kg/m بین دو لایه تزریق شده است. و دارای کلاس مقاومت در برابر آتش B1 یا B2 می‌باشد. این محصول با توجه به کاربرد سردخانه مورد نظر ممکن است از استنلس استیل، ورق های گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم و فایبر گلاس و یا PVC ساخته شده باشد.

مزایای ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل سردخانه ای‌ یک نوع وسیله‌ برای حفظ دمای سردخانه و محافظت مواد درون سردخانه می‌باشد. این نوع ساندویچ پانل در برابر پوسیدگی و رطوبت بسیار مقاوم بوده و از لحاظ بهداشتی بسیار مناسب و به صرفه می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این نوع ساندویچ پانل این است که دارای طول عمر بسیار بالایی می‌باشد و برای سالیان متمادی قابل استفاده می‌باشد. همچنین به راحتی می‌توان قطعات آنرا نصب و دوباره از هم باز کرد. یکی از نکته‌های قابل توجه این است که این نوع ساندویچ پانل در مکان‌های که فاقد دیوار هستند و دارای شاسی می‌باشند به راحتی قابل نصب می‌باشد و قابل استفاده در انواع فضاهای بسته باز می‌باشد. و در اندازه و طول‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند و در دست مشتریان قرار می‌گیرد. همچنین دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل زلزله ها می‌باشد و عایق در برابر رطوبت سرما ، گرما، و صدا می‌باشد. همچنین به دلیل ضخامت کمی که دارد فضای کمی را از محیط اشغال می‌کند که با این کار عملا فضای قابل استفاده بیشتری در دسترس می‌باشد. کف سردخانه‌ها بیشتر به دو صورت ساخته شده است. نوع اول ساندویچ پانل سردخانه‌ای‌ که دارای یک عایق بازدارنده پلاستوفرم می‌باشد و نوع دیگر ساندویچ پانل سردخانه‌ایی با ضخامت ۱۲،۱۲.۵، ۱۵ سانتیمتر موجود و به بازار عرضه می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *