مزایای استفاده از پانل‌های فلزی برای مصارف ساختمانی کشاورزی

در مصارف ساختمانی کشاورزی، نیاز به به راه‌حل‌های سازه‌ای بادوام، کارآمد، مقرون‌به‌صرفه و متنوع وجود دارد و به همین دلیل محصولات ساختمانی فلزی با کیفیت شرکت فولادغرب۱ تحت آزمایشات سخت‌گیرانه و دقیق قرار می‌گیرند تا از تحقق و یا حتی فراتررفتن از الزامات زیبایی‌شناختی و ساختاری مربوط به هرگونه ابتکار عمل ساختمانی در عرصه‌های مختلف کشاورزی، از تأسیسات عمومی مزارع گرفته تا انبارهای غله، سوله‌ها، اتاقک‌های انبار ابزارآلات باغداری، اصطبل‌های نگهداری اسب، سالن‌های سوارکاری، دامداری‌ها، طویله‌های احشام، ساختمان‌های انبار محصولات کشاورزی، انبارهای نگهداری ماشین‌آلات و گاراژها، پناهگاه‌های حیوانات و موارد دیگر اطمینان حاصل شود.

چرا باید از پانل‌های فلزی در مصارف ساختمانی کشاورزی استفاده کنیم؟

فلزات به دلایلی از قبیل دوام و ماندگاری بالا، سهولت نصب در ساختمان‌های جدید یا ساختمان‌های موجود، توانایی در فراهم‌ساختن وضعیت درزبندی و عایق‌بودن‌ نسبت به پدیده‌های آب و هوایی و پایین‌بودن میزان ملزومات مربوط به تعمیر و نگهداری، گزینه‌ای عالی برای مصارف ساختمانی کشاورزی هستند.

میزان طول عمر سقف‌های فلزی و روکش‌های فلزی دیوارهای خارجی می‌تواند تا بیش از ۶۰ سال باشد. پانل‌های فلزی شرکت فولادغرب با استفاده از مواد اولیه‌ای با کیفیت بالا ساخته شده و تحت پشتیبانی برخی از پیشروترین ضمانت‌نامه‌‌های خدمات پس از فروش قرار دارند. پانل‌های کشاورزی فولادی با‌دوام و کم‌هزینه، از منظر تعمیر و نگهداری‌ گزینه‌ای کاملاً مناسب برای ماهیت پرمطالبه ساختمان‌های زراعی و دامداری هستند و مقاومت و استحکام خوبی در برابر دماهای بسیار پایین یا بسیار بالا، وزش شدید باد، بارش شدید برف، طوفان‌های شدید و دیگر شرایط سخت آب و هوایی از خود نشان می‌دهند. در واقع، پانل‌های فلزی می‌توانند در طول تابستان‌های بسیار گرم، به خنک‌شدن ساختمان شما و پایین ‌نگه‌داشتن هزینه‌های مرتبط با مصرف انرژی کمک کرده و در زمستان از نفوذ یخ و آب به ساختمان و آسیب‌های ناشی از آن جلوگیری ‌کنند. در حقیقت، فلزات مزیتی آشکار در توانایی مقاومت در برابر محیط طبیعی و پوسیده‌نشدن یا تاب‌دار نشدن (شکم ندادن) با گذشت زمان دارند.

جنس سقف‌ها و پانل‌های دیواری فلزی مورد استفاده در مصارف ساختمانی کشاورزی شرکت فولادغرب نیز حالتی پایدار داشته و این اجزا از موادی بازیافتی ساخته می‌شوند که در پایان عمر ساختمان نیز ۱۰۰٪ قابل بازیافت هستند.

تا جایی که گزینه‌های طراحی اجازه دهند، می‌توانید از میان انواع متنوعی از سبک‌ها، پروفیل‌ها و رنگ‌ها برای مصارف پوشش فلزی دیوار خارجی انبار غله، سقف فلزی اتاقک‌های انبار ابزارآلات باغداری و سایر موارد انتخاب داشته باشید. استفاده از «پانل‌های با بست روباز»۲ در ساختمان‌های کشاورزی، به دلیل قیمت به‌صرفه و اقتصادی و بادوام‌بودنشان رواج بیشتری دارد. شرکت فولادغرب بسته به ترجیح شما و منطقه‌ای که در آن قرار دارید، تا ۱۰ نوع مختلف از پروفیل‌های «پانل با بست روباز» را برای انتخاب از میان آنها در اختیار شما قرار می‌دهد.

چه چیزی را باید در نظر گرفت؟

هنگامی که تصمیم به استفاده از فلز برای ساختمان کشاورزی خود گرفته باشید، تعیین جزئیات وابسته به عوامل مختلفی خواهد بود. برخی از سوالات اولیه‌ای که باید مد نظر داشته باشید عبارتند از:

هدف: از ساختمان مورد نظر برای چه منظوری استفاده می‌کنید؟ به عنوان مثال، آیا ساختمان مذکور برای انبارکردن تجهیزات در نظر گرفته شده است یا برای نگهداری احشام؟ آیا ساختمان مذکور یک ساختمان ذوقی و برای سرگرمی و گذراندن وقت است یا به عنوان یک کارگاه در نظر گرفته شده است؟

اندازه: چه مقدار زمین خالی در دسترس دارید؟

نقاط ورودی: نقاط ورودی شما در چه جاهایی هستند؟ میزان بزرگ‌بودن درب‌ها چه مقدار باید باشد؟ آیا به انواع خاصی از درب نیاز دارید؟ به عنوان مثال، در صورتی که از ساختمان مورد نظر برای انبارکردن تجهیزات استفاده می‌شود، قصد انتقال چه چیزهایی را به داخل آنجا و یا خارج‌کردن از آنجا دارید؟

بعد زیبایی‌شناختی: سعی دارید به چه نوع «منظری» خارجی از ساختمان دست یابید؟

مدهای مرسوم طراحی

تا جایی که از منظر زیبایی‌شناختی مطرح است، پانل‌های فلزی در چندین رنگ عرضه می‌شوند (شرکت فولادغرب امکان انتخاب از میان حدوداً ۱۵ گزینه رنگ را در اختیار مشتری قرار می‌دهد)، بنابراین تنوع زیادی را برای انتخاب «رنگ‌بندی» در پروژه ساختمانی کشاورزی خود در اختیار خواهید داشت. از منظر سنتی، آنچه ما می‌بینیم رنگی منفرد برای پانل‌های سقفی و پس از آن رنگی نواری بر روی دیوارها است و معمولاً رنگ دیوارهای داخلی هماهنگ با رنگ پانل سقفی است. یکی از مدهای مرسوم دیگر، پانل روکش چوبی دیوار یا یک پانل طراح است که در اصل یک نوار کوچک‌تر است که به دور پایه ساختمان قرار داده می‌شود تا یک «رنگ تأکیدی»۳ را به مجموعه رنگ‌بندی اضافه کند. از این نقطه به بعد، بسیاری از مشتریان آن را با سنگ‌کاری یا بنّایی نیز می‌پوشانند تا جلوه تزئینی بیشتری به آن دهند. علاوه بر این، با ادغام شرکت مادر فولادغرب با شرکت «پلای جم»۴، مشتریان ما اکنون به محصولات سنگی نیز دسترسی دارند.

فراتر از پانل‌ها

گزینه‌های استفاده از فلزات در ساختمان‌سازی تنها به پانل‌های سقفی و دیواری محدود نمی‌شوند. در این رابطه، فولادغرب افتخار دارد که راهکاری کامل برای پوشش‌دهی به ساختمان ارائه می‌دهد. در صورتی که خواسته شما یک ساختمان با اسکلت فلزی باشد، شرکت فولادغرب آن را نیز پوشش می‌دهد. از ساخت‌و‌ساز جدید گرفته تا تعمیر و نوسازی، شرکت فولادغرب مجموعه گسترده‌ای از محصولات و منابع سازه‌ای فولادی اولیه و ثانویه را برای تأمین «ملزومات پروژه‌ای» در اختیار شما قرار می‌دهد. شرکت فولادغرب همچنین برای ارائه سازه‌های فولادی جزءبندی‌شده با بسیاری از مشتریان بزرگ خود در سراسر کشور همکاری دارد و این نوع سازه‌های فولادی می‌توانند در هر نوع از مصارف ساختمان‌های کشاورزی سودمند و قابل استفاده باشند.

علاوه بر این، همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد، شرکت فولادغرب با ادغامی که اخیراً با شرکت «پلای جم»داشته است، در وضعیت بهتری برای فراهم‌آوردن امکان دسترسی مشتریان به پنجره‌ها، «درهای اصلی ورودی ساختمان‌های فلز‌کاری‌شده»۵، سنگ‌ها و بسیاری دیگر از اجزای مورد نیاز برای ارتقا و تقویت بیشتر پروژه‌های ساختمانی کشاورزی قرار گرفته است که عرضه همگی این موارد از سوی یک منبع تأمین‌کننده واحد انجام می‌شود.

چه به یک سازه کامل، سقف فلزی یا پانل‌های دیواری نیاز داشته باشید و چه تنها به اجزایی برای تعمیر یا افزودن نیاز داشته باشید، شرکت فولادغرب محصولات و لوازم جانبی مناسبی را برای پاسخگویی به هرنوع ملزومات مربوط به ساختمان‌های کشاورزی در اختیار شما قرار می‌دهد.

۱ . Fooladgharb

۲ . exposed fastener panels

۳ . accent color

۴ . Ply Gem

۵ . Walk doors

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *